Czym jest Art Deco?

Art Deco, znany również pod nazwą Stylu Nowoczesnego, jest to styl obecny w sztukach wizualnych, architekturze budynków oraz architekturze wnętrz.


Czym jest Art Deco?

Art Deco, znany również pod nazwą Stylu Nowoczesnego, jest to styl obecny w sztukach wizualnych, architekturze budynków oraz architekturze wnętrz. Po raz pierwszy pojawił się przed I wojną światową. Okres jego szczególnej popularności przypadał na lata 1920–1930.

Art Deco to połączenie nowoczesnego stylu ze świetnym wykonaniem i bogatymi materiałami. W okresie swojej świetności był symbolem luksusu i przepychu oraz wiary w postęp społeczny i technologiczny. Cechowało go naśladownictwo wielu różnych stylów, często stojących ze sobą w sprzeczności, połączonych pragnieniem wyrażania nowoczesności.

Od samego początku Art Deco było pod silnym wpływem śmiałych from geometrycznych Kubizmu, żywych kolorów Fowizmu oraz Baletów Rosyjskich. Wpływ miało również zaktualizowane rzemiosło mebli z epoki Ludwika Filipa i Ludwika XVI; poprzez egzotyczne style Chin i Japonii, Indii, Persji Egiptu oraz starożytnej kultury Majów.

W Art Deco żaden z używanych materiałów nie był tani. Meble zawierały srebrne inkrustacje, biżuteria natomiast diamenty połączone z platyną, jadeitami i innymi kamieniami szlachetnymi. Styl ten został wykorzystany do urządzenia salonów pierwszej klasy na statkach oceanicznych, luksusowych pociągów i wieżowców. Uzywano go również do dekoracji niesamowitych sal teatralnych w lata 20–30 XX wieku.


Po więcej szczegółów, zapraszamy bezpośrednio do naszych salonów!

Salon Mysłowice

ul. Plac Mieroszewskich 1
41-400 Mysłowice - Katowice, Śląsk
(+48) 501 160 884

Salon Warszawa (Raszyn)

Al. Krakowska 84
05-090 Raszyn, Warszawa
(+48) 662 939 222